Opleiding Psychotherapeut

50 (WEEROM ZEER KWALITEITSVOLLE) SCRIPTIES VAN DE AFGESTUDEERDE PSYCHOTHERAPEUTEN ACADEMIEJAAR 2021-2022

In tegenstelling tot veel Hogescholen en Universiteiten laten wij, sinds 2021, het auteursrecht bij onze gegradueerden. Indien u de volledige scriptie wenst te lezen, gelieve dan contact op te nemen met de auteur.
Een overzicht van ‘vrijgegeven’ scripties vindt u HIER.

Nancy Baecke Godinnen in elke moeder. Kunstzinnige benadering van moeders en hun innerlijke gehechtheid. nancy.baecke@hotmail.com
Vicky Bauwens De levenslijnkoffer. Vicky.Bauwens@pleegzorgoostvlaanderen.be
Inez Boexstaens Werkboek: Bewust je-ZELF. Hoe kan je ZIJN als je niet weet wie je BENT? boexstaens@hotmail.com
Charlotte Brys Levensmoeheid bij ouderen. charlotte.brys@chartoloog.be
Doris Cappoen Het belang van geweldloze en verbindende communicatie bij psychische hulpverlening. doris.cappoen@telenet.be
Toby De Blauwer Perfectionisme, je vriend of vijand. tobydeblauwer@hotmail.com 
Joris De Boulle De polyvagaal theorie in perspektief. joris.deboulle@telenet.be
Tamara Demanet Slachtofferbejegening bij de politie. Kinderen als nabestaanden. tamara.demanet@hotmail.com
Annelies Demuynck Balanceren tussen mantelzorg en zelfzorg. annelies.demuynck2@telenet.be
Lien Devinck Het ZELF van de therapeut bij trauma. lien.devinck@hotmail.com
Lieve Duchesne Groepstraining – Samen op weg naar een heldere toekomst – Voor mensen met suïcidale gedachten + Werkboek lieve.duchesne@gmail.com
Nele Germonpre Prenataal tweelingverlies. nelegermonpre@gmail.com
Inge Helchtermans Voorbij de mediatietherapie. Ouderbetrokkenheid in therapeutische trajecten. Een noodzakelijke paradigmashift. hechtermans.inge@gmail.com
Ilse Heylen Als de maskers vallen. Vrouwen en autisme, een zoektocht naar identiteit. ilse.heylen9@gmail.com
Elvin Marteijn De werkhypothese als bouwsteen voor behandeltrajecten. elvinmarteijn.ggz@gmail.com
Julie Maurand Welzijn op het werk. Burn-out en stresspreventie. julie.maurand@gmail.com
Lotte Naudts Van Calimero naar Calihero. Veerkracht verhogen voor meer daadkracht. lotnaudts@hotmail.com
Maija Nousiainen Het sensorische systeem als insteek in psychotherapie. Praktische gids voor assessment en interventies. maija.nousiainen@yahoo.com
Ine Schoutteten De gevoelspop, van signaalgedrag naar een eigen taal. ineschoutteten@hotmail.com
Sara Smedts De krachtcabine. sariesmedts@hotmail.com
Lynn Spillemaeckers Angst – een integratieve website – https://psycha.be/angst/ lynn.spillemaeckers@gmail.com
Annelies Standaert Behandeling van verslaving met hypnose. anneliesbliebla@hotmail.com
Nadine Sterkens ACT als basis voor de integratieve praktijk. Synergie door het beste van vele werelden. nadine.sterkens@telenet.be
Yentl Temmerman De rouwende zorgverlener. yentl.temmerman@gmail.com
Ingrid Valentin De integratieve aanpak-vragenlijst. Een richtgevende vragenlijst voor de integratieve psychotherapeut. ingrid@neurovp.com
An-Sofie Van Damme De wijsheid in ons lichaam. De polyvagaaltheorie als gids voor het verbinden van lichaam en geest. an_vandamme@hotmail.com
Ilse Van De Putte Voorbij goed en kwaad. Beroepsethiek in de psychotherapeutische praktijkvoering. ilse.vdputte@telenet.be
Veerle Van Dyck Groepstraining – Samen op weg naar een heldere toekomst – Voor mensen met suïcidale gedachten + Werkboek. veerlevandyck@live.be
Jolien Van Gyseghem Emotionally Focused Therapy en 4 huiswerkopdrachten om de cliënt-betrokkenheid bij een koppeltraject te verhogen. jolienvangyseghem@live.be
Maarten Van Tilburg Integratieve benadering van ADHD. maarten.van.tilburg@telenet.be
Marie Vandekerckhove Kat als co-regulator in (spel)therapie bij kinderen en jongeren. marie.vandekerckhove1@gmail.com
An-Sofie Vanthuyne Psychotherapeutische benadering van bestaansrecht gebaseerd op de polyvagaaltheorie. An-Sofie.Vanthuyne@outlook.com
Agnieszka Wiszniewska De betekenis van het leven ontdekken vanuit de logotherapie. wozana@o2.pl
David Abaisani Effectiviteit van beweging gerelateerde trainingsprogramma’s op de algemene gezondheidstoestand van kinderen met autisme. david.abasiani@hotmail.com
Danielle Allard Adoptie. Is adoptie een utopie? danielle_allard68@hotmail.com
Bram Arts Onveilig gehechte adolescenten. Hechtingsgericht werken met adolescent en gezin. bram.arts01@gmail.com
Liesbeth Beelaerts Natuur als co-therapeut. Een avontuurlijke benadering. liesbeth.beelaerts@gmail.com
Geert Belmans Wake up at sea. geert.belmans@gmail.com
Christine Borremans Creatieve interventies ter versterking van de weerbaarheid en veerkracht van kinderen en jongeren. borremanschristine1@gmail.com
Joyce De Maeyer Afscheid van je huisdier. Steun en troost wanneer je maatje overlijdt en jij rouwt. joycedemaeyer@hotmail.com
Sybille Decraene Onzichtbaar gehechtheidstrauma. sybille.decraene@gmail.com
Ann Desmadryl Lichter. Nu ben ik slank. Een gezonde levensstijl, een goede gewoonte! anndesmadryl@hotmail.com
Anneleen Fieuw Hoogsensitiviteit in het lager onderwijs. Van last naar talent. afieuw@skynet.be
Ann Gevaert De Baghavad gita en verdieping in de psychotherapie praktijk: een persoonlijke zoektocht. ann.gevaert@gmail.com
Silvana Hoed Zin en onzin van het gezin. silvanahoed@outlook.be
Lesley Janssens Miserie went niet! Een pleidooi om aandacht voor trauma bij ervaren politiemensen. lesley_janssens@hotmail.com
Laura Opsteyn Een pandemie van angst, schaamte en schuld. Een virale impact van de media tijdens Covid-19. lauraopsteyn@hotmail.com
Petra Pollet Je gelooft toch in jezelf!? Weerstanden tegen verandering. Belang van zelfliefde. petrapollet@hotmail.com
Evy Popelier Natuur als co-therapeut. Een avontuurlijke benadering. evy.popelier@hotmail.com
Brigit Verbeke De geur van veiligheid. birgitverbeke@hotmail.be

Zaterdagvoormiddag 01/10/2022 hield de AIHP haar openingsceremonie van het academiejaar 2022-2023 met gastspreker: ERIK DE SOIR – Opvang van mensen in nood. Psychosociale opvang bij trauma. Bekijk hier de pdf van zijn lezing.

De foto’s van deze opening vindt u hier.

De ABP-BVP vzw – Belgische Vereniging voor Psychotherapie vzw doet beroep op de AIHP vzw om mee vorm te geven aan haar Vlaamse RKG’s – Regionale Kwaliteitsgroepen.

De RKG’s van de ABP-BVP organiseren in samenwerking met de A.I.H.P. vzw thematische dagen/avonden om te voldoen aan de permanente vorming zoals voorgeschreven in het Advies van de Federale Raad voor de Geestelijke Gezondheidszorgberoepen aangaande de ondersteunende Beroepen in de GGZ .

U ontvangt een certificaat en de accreditatie van de ABP-BVP.

Onze huidige samenleving heeft grote nood aan ondersteuning van het psychisch welzijn. Therapeuten zetten zich daar dagelijks voor in en de therapieopleiding aan de AIHP, in organisatie met de Hogeschool HOWEST, vormt hiervoor de ideale basis.

Wettelijkheid: De Federale Adviesraad heeft de FOD Volksgezondheid geadviseerd, buiten de klinisch psychologen, de klinisch orthopedagogen en de artsen, een bijkomende categorie, ondersteunende beroepen in de geestelijke gezondheid (oB-GGZ), in de wetgeving mee op te nemen. Dit impliceert dat psychotherapie door meer disciplines zou kunnen worden uitgevoerd dan enkel bovenstaande drie.

  • Graag delen we met jullie de chronologische ontwikkelingen en al onze info betreffende de Belgische wetgeving m.b.t. psychotherapie en de activiteiten van het Platform Psychotherapie Vlaanderen, middels de site van Belgische vereniging voor psychotherapie : Klik hier

AIHP Nieuws